KONST / Ramar / Ram 5475409
*
nr 547 5409
Ram
0 1900, 22x18
Utrop:
100 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2008
kl 17:41:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 21:29:04
1
100 kr
19/10 20:44:34
2
700 kr
20/10 00:06:25
3
400 kr
20/10 00:08:17
3
500 kr
20/10 00:08:46
3
1.100 kr
20/10 10:56:27
2
1.200 kr
20/10 17:18:05
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:29
-
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:33
*
Ram
nr 547 5409
Ram
0 1900, 22x18
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/10 21:29:04 | 1 | 100 kr |
| 19/10 20:44:34 | 2 | 700 kr |
| 20/10 00:06:25 | 3 | 400 kr |
| 20/10 00:08:17 | 3 | 500 kr |
| 20/10 00:08:46 | 3 | 1.100 kr |
| 20/10 10:56:27 | 2 | 1.200 kr |
| 20/10 17:18:05 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:29 -
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:33



