Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 5475409



*

nr 547 5409


Ram

0 1900, 22x18


Utrop:

100 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 oktober 2008
kl 17:41:50


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/10 21:29:04 1      100 kr
19/10 20:44:34 2      700 kr
20/10 00:06:25 3      400 kr
20/10 00:08:17 3      500 kr
20/10 00:08:46 3      1.100 kr
20/10 10:56:27 2      1.200 kr
20/10 17:18:05 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:19
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:29
  • 6663 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:33




Ladda ner broschyr