SILVER & METAL / Silver / Supkalkar 17121010
nr 1712 1010
Supkalkar
5 pcs, silver, Sweden, 18th/19th century, invändigt förgyllda, ciselerad dekor. Height: 12 cm, weight: 250 g, något buckliga.
5 st, silver, Sverige, 1700-/1800-tal, invändigt förgyllda, ciselerad dekor. Höjd: 12 cm. Vikt: 250 g
Condition: något buckliga
2400
SEK 2200
Monday June 30 2025
at 20:07:10
30/6 19:58:51
2.000 kr
30/6 20:02:10
- Klassiska
Jun 30
Klassiska
Read more about Klassiska
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver