GLASS & CERAMICS / Ceramics / Jug 12601009
nr 1260 1009
JUG
3 pcs, England. Height: 22-26 cm, minor cracks, crazings.
3 st, England. Höjd: 22-26 cm
Condition: nagg, krackeleringar
Withdrawn
Monday June 10 2019
at 19:53:50
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.