FURNITURE / Tables / Dressing table 6798001
*
nr 679 8001
DRESSING TABLE
teak, 1950s, length: 111, width: 35, height: 73 + mirror, height: 80,
teak, 1950-tal, längd: 111, djup: 35, höjd: 73 + spegel, höjd: 80
Estimate:
300
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday January 31 2011
at 17:28:49
- Bid history
Time
Bidder
Bid
26/1 19:04:19
1
350 kr
31/1 17:13:40
2
350 kr
31/1 17:14:12
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Jan 31
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Read more about 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord sminkbord spegel spegelbyrå teak teakmöbler toilettbord toilettebord trä
-
4287 TABLE
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
10 juni at 20:58
-
4115 DINNER TABLE
kromben. Length: 180 cm, width: 100 cm, height: 72..//
Auction ends
today
10 juni at 20:59
-
4094 COFFEE TABLE
2 pcs, Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. "Annika..//
Present: SEK 6200
Auction ends
today
10 juni at 20:58
-
4180 COFFEE TABLE
glass. Length: 120 cm, width: 60 cm, height: 47 cm,
Present: SEK 1200
Auction ends
today
10 juni at 20:52
*
DRESSING TABLE
Read more about 50-tal
nr 679 8001
DRESSING TABLE
teak, 1950s, length: 111, width: 35, height: 73 + mirror, height: 80,
teak, 1950-tal, längd: 111, djup: 35, höjd: 73 + spegel, höjd: 80
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday January 31 2011 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
26/1 19:04:19 | 1 | 350 kr |
31/1 17:13:40 | 2 | 350 kr |
31/1 17:14:12 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Jan 31
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.Read more about 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord sminkbord spegel spegelbyrå teak teakmöbler toilettbord toilettebord trä
-
4287 TABLE
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
10 juni at 20:58 -
4115 DINNER TABLE
kromben. Length: 180 cm, width: 100 cm, height: 72..//
Auction ends
today
10 juni at 20:59 -
4094 COFFEE TABLE
2 pcs, Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. "Annika..//
Present: SEK 6200
Auction ends
today
10 juni at 20:58
-
4180 COFFEE TABLE
glass. Length: 120 cm, width: 60 cm, height: 47 cm,
Present: SEK 1200
Auction ends
today
10 juni at 20:52