KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14687276
nr 1468 7276
Sture Haglundh
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Hamnmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x54 cm, yttermått inklusive ram: 42x67 cm
Sture Haglundh, svensk målare och grafiker född 1908 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 19:24:02
24/5 16:59:03
Sture Haglundh
Läs mer om Sture Haglundh