KONST / Litografier / Färglitografi 16592020
nr 1659 2020
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 69/150. Färglitografi, bildmått: 30x54 cm, yttermått inklusive ram: 47x69 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 november 2024
kl 18:09:47
15/11 22:25:22
800 kr
17/11 12:47:46
18 nov
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell