LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 9111165
nr 911 1165
CANDELABRAS
one pair, CG Hallberg, early 20th century, nickel silver, height: 40,
Ett par, CG Hallberg, Tidigt 1900-tal, nysilver, höjd: 40
1500
SEK 1200
Monday September 15 2014
at 18:01:18
1.000 kr
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.