KONST / Litografier / Färglitografi 9894030
*
nr 989 4030
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Wifredo Lam (1902-1982), 119/262, Figur, motivet: 61 x 48
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:36:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 15:53:05
1
1.500 kr
26/10 19:30:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur färglitografi grafik kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:16
*
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
nr 989 4030
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Wifredo Lam (1902-1982), 119/262, Figur, motivet: 61 x 48
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 15:53:05 | 1 | 1.500 kr |
| 26/10 19:30:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1902, död i Paris 1982.Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: figur färglitografi grafik kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:16



