SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 4468129
nr 446 8129
Saltkar
silver, Mellaneuropa 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 januari 2007
kl 16:04:37
15/1 15:25:24
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver