KONST / Litografier / Färglitografi 14099162
nr 1409 9162
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad -83, daterad 76/200. Motivet: 56x55, yttermått inklusive ram: 74x72 cm
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:16:38
2/8 18:02:17
700 kr
2/8 20:11:38
Peder Duke
Läs mer om Peder Duke