KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14222009
nr 1422 2009
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Parti från Klara sjö. Signerad. Akvarell, bildmått: 16x25 cm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:05:25
100 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström