SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Stop 6035641
nr 603 5641
Stop
2 st, Tenn, 1800-tal, (bucklor)
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
måndag 5 oktober 2009
kl 18:07:35
100 kr
200 kr
300 kr
400 kr
500 kr
800 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn