KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12261027
*
nr 1226 1027
Oljemålning
Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signerad, daterad Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam
Kondition: smärre färgbortfall
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 14:38:40
1
ledande budet*
18/10 17:31:31
2
600 kr
18/10 17:31:31
1
700 kr (Budbetjänt)
18/10 17:31:44
2
800 kr
18/10 17:31:44
1
900 kr (budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl i relief anitha bondestam mixed media olja olja oljemålning oljemålningar skänkt av konstnären sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Oljemålning
Kondition: smärre färgbortfall
Läs om budbetjänten
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
nr 1226 1027
Oljemålning
Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signerad, daterad Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam
Kondition: smärre färgbortfall
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
torsdag 18 oktober 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/10 14:38:40 | 1 | ledande budet* |
| 18/10 17:31:31 | 2 | 600 kr |
| 18/10 17:31:31 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 18/10 17:31:44 | 2 | 800 kr |
| 18/10 17:31:44 | 1 | 900 kr (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Läs mer om StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl i relief anitha bondestam mixed media olja olja oljemålning oljemålningar skänkt av konstnären sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



