ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7336651
*
nr 733 6651
Spegel
mässingsram, höjd: 141, bredd: 43
Utrop:
300 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:37:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 10:49:55
1
100 kr
9/1 17:03:41
2
600 kr
9/1 17:21:19
1
200 kr
9/1 17:22:03
1
400 kr
9/1 17:22:33
1
600 kr
9/1 17:23:37
1
800 kr
9/1 18:10:46
3
850 kr
9/1 18:12:14
3
950 kr
9/1 18:17:28
3
1.000 kr
9/1 18:26:26
4
1.000 kr
9/1 18:27:12
4
1.700 kr
9/1 18:29:05
3
1.200 kr
9/1 18:29:57
3
1.400 kr
9/1 18:30:24
3
1.600 kr
9/1 18:32:02
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 733 6651
Spegel
mässingsram, höjd: 141, bredd: 43
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/1 10:49:55 | 1 | 100 kr |
| 9/1 17:03:41 | 2 | 600 kr |
| 9/1 17:21:19 | 1 | 200 kr |
| 9/1 17:22:03 | 1 | 400 kr |
| 9/1 17:22:33 | 1 | 600 kr |
| 9/1 17:23:37 | 1 | 800 kr |
| 9/1 18:10:46 | 3 | 850 kr |
| 9/1 18:12:14 | 3 | 950 kr |
| 9/1 18:17:28 | 3 | 1.000 kr |
| 9/1 18:26:26 | 4 | 1.000 kr |
| 9/1 18:27:12 | 4 | 1.700 kr |
| 9/1 18:29:05 | 3 | 1.200 kr |
| 9/1 18:29:57 | 3 | 1.400 kr |
| 9/1 18:30:24 | 3 | 1.600 kr |
| 9/1 18:32:02 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



