ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13824022
*
nr 1382 4022
Spegel
73x39cm
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:08:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 16:21:21
1
100 kr
1/3 12:55:45
2
500 kr
1/3 12:57:09
2
700 kr
1/3 19:00:46
1
300 kr
1/3 19:00:46
2
350 kr (Budbetjänt)
1/3 19:01:53
1
450 kr
1/3 19:01:53
2
500 kr (Budbetjänt)
1/3 19:02:43
1
600 kr
1/3 19:02:43
2
700 kr (Budbetjänt)
1/3 19:03:17
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1382 4022
Spegel
73x39cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 16:21:21 | 1 | 100 kr |
| 1/3 12:55:45 | 2 | 500 kr |
| 1/3 12:57:09 | 2 | 700 kr |
| 1/3 19:00:46 | 1 | 300 kr |
| 1/3 19:00:46 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 1/3 19:01:53 | 1 | 450 kr |
| 1/3 19:01:53 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 1/3 19:02:43 | 1 | 600 kr |
| 1/3 19:02:43 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 1/3 19:03:17 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



