Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 17176094



*

nr 1717 6094


WATERCOLOUR

Markus Andersson (b. 1968), Sweden. Signed, nude study, 35x48 cm, outer dimensions including frame: 51x62,


Markus Andersson (f. 1968), Sverige. Signerad, Nakenstudie, 35x48 cm, yttermått inklusive ram: 51x62 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday August 18 2025
at 19:50:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/8 17:09:19 1      100 kr
18/8 18:44:25 2      150 kr
18/8 19:45:08 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller markus andersson nakenstudie sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr