ART / Etchings etc / Etchings 13978134

nr 1397 8134

Staffan Snidare

(f. 1939), Sverige

5 pcs, Staffan Snidare (b. 1939), Sweden. "Spår i snön" (71/250), "Trädman" (43/275), "Pyssgränd" (200/275), "Yttersta tvärgränd" (109/325), "Södra bergen" (220/275). Signerade och numrerade. Subject: ca 4x6 cm, outer dimensions including frame: 15x18 cm,

ETCHINGS, 5 st, "Spår i snön" (71/250), "Trädman" (43/275), "Pyssgränd" (200/275), "Yttersta tvärgränd" (109/325), "Södra bergen" (220/275). Signerade och numrerade. Motivet: ca 4x6 cm, yttermått inklusive ram: 15x18 cm

Staffan Snidare, Swedish printmaker and painter born in Stockholm 1939.

Yes

SEK 350

Monday May 17 2021
at 18:07:57

  • Artist/Designer

Staffan Snidare

Read more about Staffan Snidare