KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7843658
nr 784 3658
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Tusch, + blyerts, Reinhold Ljunggren (1920-2006), signerade, 16x14 + 14x9
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 oktober 2012
kl 18:14:24
100 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren