ART / Lithographs / Litograph in colors 9513655
*
nr 951 3655
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), dancing couple, 265/300, signed, subject: 87x59,
LITOGRAPH IN COLORS, Peter Dahl (f. 1934), dansande par, 265/300, signerad, motivet: 87x59
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite
Estimate:
2600
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday Mars 30 2015
at 20:52:46
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/3 20:49:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dansande par färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:10
*
Peter Dahl
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
nr 951 3655
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), dancing couple, 265/300, signed, subject: 87x59,
LITOGRAPH IN COLORS, Peter Dahl (f. 1934), dansande par, 265/300, signerad, motivet: 87x59
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 2600 |
Sold: | SEK 1500 |
Auction date: |
Monday Mars 30 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/3 20:49:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dansande par färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:10