Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7775596



*

nr 777 5596


MIXED MEDIA

Monogramsign. seascape, 1875, 42x58,


Monogramsign. Marin, 1875, 42x58


Estimate:

1500

Sold:

SEK 1700

Auction date:

Monday September 17 2012
at 19:11:35


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/9 18:57:45 1      700 kr
17/9 18:59:53 2      800 kr
17/9 19:00:20 3      800 kr
17/9 19:00:30 1      1.000 kr
17/9 19:00:57 3      900 kr
17/9 19:01:11 3      1.000 kr
17/9 19:01:28 3      1.100 kr
17/9 19:01:53 1      1.500 kr
17/9 19:05:04 3      1.300 kr
17/9 19:05:25 3      1.500 kr
17/9 19:05:52 3      1.600 kr
17/9 19:06:35 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fartyg fartygsporträtt marin marinmotiv vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr