MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Mörksuggor 9612339
*
nr 961 2339
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
3 pcs, Birger Eriksson, Designad 1956, trä / metall, height: 14-38,
Mörksuggor, 3 st, Birger Eriksson, Designad 1956, trä / metall, höjd: 14-38
Verner Molin, born 1907, dead 1980, Swedish painter.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday May 11 2015
at 20:11:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/5 09:00:44
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger eriksson metall mörksuggor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trä verner molin
-
3458 PASTEL
Verner Molin (1907-1980), Sweden. "TÃ¥kern". Signed..//
Auction ends
today
3 juni at 18:43
*
Verner Molin
Verner Molin, born 1907, dead 1980, Swedish painter.
Read more about 50/60-tal
nr 961 2339
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
3 pcs, Birger Eriksson, Designad 1956, trä / metall, height: 14-38,
Mörksuggor, 3 st, Birger Eriksson, Designad 1956, trä / metall, höjd: 14-38
Verner Molin, born 1907, dead 1980, Swedish painter.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday May 11 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/5 09:00:44 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger eriksson metall mörksuggor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trä verner molin
-
3458 PASTEL
Verner Molin (1907-1980), Sweden. "TÃ¥kern". Signed..//
Auction ends
today
3 juni at 18:43