KONST / Litografier / Färglitografi 14024289
*
nr 1402 4289
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Färglitografi, 4 st, Signerad, daterad 1976, litografi på pannå: 71x55 cm (1 st) 73x57 cm (3 st). Signerad
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:54:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 10:36:55
1
800 kr
7/6 18:49:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert-johnny nilsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
nr 1402 4289
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Färglitografi, 4 st, Signerad, daterad 1976, litografi på pannå: 71x55 cm (1 st) 73x57 cm (3 st). Signerad
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/6 10:36:55 | 1 | 800 kr |
| 7/6 18:49:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Ã…hus.Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert-johnny nilsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



