KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464146
*
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:12:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 19:10:51
1
300 kr
7/9 17:47:28
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
Läs mer om Ebbe Höglund
nr 1346 4146
Ebbe Höglund
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, "I Lövskogen". Signerad, daterad 1972. Olja på duk, 64x80 cm
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk målare, tecknare och arkitekt.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 19:10:51 | 1 | 300 kr |
| 7/9 17:47:28 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ebbe Höglund
Ebbe Höglund, född 1914 i Stockholm, död 1993, svensk mÃ¥lare, tecknare och arkitekt.Läs mer om Ebbe Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ebbe höglund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



