Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 11389229



*

nr 1138 9229


Maja Fjaestad

(1873-1961), Sverige


3 pcs, Maja Fjaestad (1873-1961), blomstermotiv, signed, 14x7 -21x15, a damage.


WOOD ENGRAVING, 3 st, Maja Fjaestad (1873-1961), blomstermotiv, signerade, 14x7 -21x15


Condition: skada

Maja Fjaestad, born 1873, dead 1961, Swedish painter and craftsman.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday October 23 2017
at 18:39:52


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/10 17:13:00 1      Vinnande bud
23/10 18:29:42 2      350 kr
23/10 18:29:42 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Artist/Designer

Maja Fjaestad

Maja Fjaestad, born 1873, dead 1961, Swedish painter and craftsman.

Read more about Maja Fjaestad
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomstermotiv etsningar grafik linoleumsnitt maja fjaestad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt




Ladda ner broschyr