Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3044577



*

nr 304 4577


Keramik

Div krus, 11 del


Utrop:

100 kr

Såld:

1.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 mars 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/3 17:55:32 1      150 kr
12/3 14:25:40 2      200 kr
12/3 21:21:42 3      250 kr
13/3 16:01:35 4      Vinnande bud
15/3 12:50:11 5      450 kr
15/3 12:51:07 5      550 kr
15/3 12:52:15 5      600 kr
15/3 12:54:02 5      700 kr
15/3 12:54:51 5      750 kr
15/3 12:55:42 5      800 kr
15/3 12:56:41 5      850 kr
15/3 12:58:14 5      900 kr
15/3 12:59:30 5      950 kr
15/3 13:01:30 5      1.000 kr
15/3 13:02:49 5      1.100 kr
15/3 15:21:33 4      justering av budtak


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:02
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:33




Ladda ner broschyr