GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 12611318
*
nr 1261 1318
VASE
Skulpterad, ceramics, signed, Finland. Height: 32,
Skulpterad, keramik, Signerad, Finland. Höjd: 32
Estimate:
700
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday June 17 2019
at 20:27:19
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/6 15:00:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk skulpterad vas
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:56
*
VASE
nr 1261 1318
VASE
Skulpterad, ceramics, signed, Finland. Height: 32,
Skulpterad, keramik, Signerad, Finland. Höjd: 32
Estimate: | 700 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday June 17 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/6 15:00:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk skulpterad vas
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
10 juni at 18:56