SILVER & METAL / Silver / Box 8236061

nr 823 6061

BOX

Silver/ Emalj/ Gouache, Germany, invändigt förgylld, import stämplar, Dia10, wear, damages.

Silver/ Emalj/ Gouache, Tyskland, invändigt förgylld, import stämplar, Dia10

Condition: slitage, skador

2000

SEK 1700

Monday April 29 2013
at 20:35:35

  • Thema-auction
  • Apr 29

Silver

Silvertema med föremål av Wiwen Nilsson, Georg Jensen, Johan Rohde. Rosenholm, WA Bolin med mera. Visning 26/4 - 29/4.

Read more about Silver