LIGHTING / Wall lamps / Wall lamp 12189119
*
nr 1218 9119
WALL LAMP
brass, med tygskärm, Falkenberg. Length: 57,
mässing, med tygskärm, Falkenberg. Längd: 57
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday November 19 2018
at 19:09:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/11 18:39:11
1
300 kr
19/11 18:54:15
2
400 kr
19/11 18:59:53
3
450 kr
19/11 19:02:18
2
Vinnande bud
19/11 19:04:28
3
600 kr
19/11 19:04:28
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 19
Retro (50/60-tal)
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...
Read more about Retro (50/60-tal)
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
*
WALL LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about Retro (50/60-tal)
nr 1218 9119
WALL LAMP
brass, med tygskärm, Falkenberg. Length: 57,
mässing, med tygskärm, Falkenberg. Längd: 57
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday November 19 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
18/11 18:39:11 | 1 | 300 kr |
19/11 18:54:15 | 2 | 400 kr |
19/11 18:59:53 | 3 | 450 kr |
19/11 19:02:18 | 2 | Vinnande bud |
19/11 19:04:28 | 3 | 600 kr |
19/11 19:04:28 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 19
Retro (50/60-tal)
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...Read more about Retro (50/60-tal)
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.