SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Salver 14392025
nr 1439 2025
Salver
silver, Rokokostil, Spanien, tidigt 1900-tal. Diameter: 26. 360 g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 13 december 2021
kl 20:33:02
1.800 kr
2.000 kr
13 dec
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver