Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12916548



*

nr 1291 6548


Rolf Erling Nygren

(f. 1925), Sverige


Rolf Erling Nygren (b. 1925), Sweden. Vinterfjäll, signed. Subject: 30x38,


WATERCOLOUR, Vinterfjäll, Signerad. Motivet: 30x38 cm


Rolf Erling Nygren, born 1925, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday November 25 2019
at 18:54:50


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/11 16:48:17 1      150 kr
25/11 18:38:27 2      200 kr
25/11 18:45:00 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Rolf Erling Nygren

Rolf Erling Nygren, born 1925, Swedish painter.

Read more about Rolf Erling Nygren
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rolf erling nygren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterfjäll
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr