SILVER & METAL / Silver / Dish on foot 7405090
nr 740 5090
DISH ON FOOT
nickel silver, WMF, late 19th century, length: 42,
nysilver, WMF, sent 1800-tal, längd: 42
SEK 450
Monday February 13 2012
at 19:46:53
250 kr
150 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.