Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tulpanvas 17409351



*

nr 1740 9351


Tulpanvas

Arne Säfström, keramik. Signerad, Höjd: 25 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2025
kl 20:02:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/11 00:59:37 1      250 kr
17/11 12:40:42 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: arne säfström keramik tulpanvas
  • 7160 Tallrikar
    2 st, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:12
  • 6016 Tallrikar
    2 st, Kina. Diameter: 16 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:02




Ladda ner broschyr