GLASS & CERAMICS / Ceramics / Teacups 13338017

nr 1333 8017

TEACUPS

3 pcs, with dish, Eugen Trost, "Zebra", Upsala-Ekeby. Flintware, handmålad dekor av ränder i svart mot vit fond, wear, damages, minor cracks.

3 st, med fat, Eugen Trost, "Zebra", Upsala-Ekeby. Flintgods, handmålad dekor av ränder i svart mot vit fond

Condition: slitage, skador, nagg

1000

SEK 1100

Monday June 15 2020
at 20:25:54