Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 15967258



*

nr 1596 7258


Otto Gripenswärd

(1847-1933), Sverige


Otto Gripenswärd (1847-1933), Sweden. Visby. Signed. Image dimensions: 7, 5x10 cm, outer dimensions including frame: 31x36,


ETCHING, Visby. Signerad. Bildmått: 7,5x10 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm


Otto Gripenswärd, born 1847 in Stockholm, dead 1933, Swedish painter and graphic artist.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 5 2024
at 18:42:08


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/2 13:19:53 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Otto Gripenswärd

Otto Gripenswärd, born 1847 in Stockholm, dead 1933, Swedish painter and graphic artist.

Read more about Otto Gripenswärd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige visby
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr