MISCELLANEOUS / Rugs / Textiltryck 5635015
nr 563 5015
Textiltryck
Lenght: ()
”Feber mint” Aktiebolaget Esco, Malmö Sverige 1950-tal, 50-talsmönster i mörkturkos med svarta dekorstreck, drygt 11 meter på rulle (ca 1113 cm), 93 cm bredd, tygets och företaget namn står antecknad på tygbalen, nytt oanvänt tyg från 1950-talet
1000
SEK 700
Monday January 26 2009
at 18:01:03
24/1 16:30:52