ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10627278
*
nr 1062 7278
Spegel
115x35
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 18:17:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 11:11:59
1
100 kr
17/10 17:29:03
2
250 kr
17/10 18:03:28
3
350 kr
17/10 18:07:14
2
400 kr
17/10 18:08:17
3
450 kr
17/10 18:11:44
2
500 kr
17/10 18:12:43
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 1062 7278
Spegel
115x35
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/10 11:11:59 | 1 | 100 kr |
| 17/10 17:29:03 | 2 | 250 kr |
| 17/10 18:03:28 | 3 | 350 kr |
| 17/10 18:07:14 | 2 | 400 kr |
| 17/10 18:08:17 | 3 | 450 kr |
| 17/10 18:11:44 | 2 | 500 kr |
| 17/10 18:12:43 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



