KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12826140
*
nr 1282 6140
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 3 st, Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 11x15,5 & 15,5x11 cm
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2019
kl 20:38:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 19:59:37
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Erik Ekroth
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
nr 1282 6140
Erik Ekroth
(1883-1954), Sverige
Etsningar, 3 st, Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 11x15,5 & 15,5x11 cm
Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/10 19:59:37 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik ekroth etsningar grafik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



