MISCELLANEOUS / Military Items / Flintlåspistol 4263605
nr 426 3605
Flintlåspistol
Lenght: ()
silver, Ottomansk med laddstake, 1800-tal, längd: 55
Withdrawn
Monday September 4 2006
at 16:00:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver