ART / Lithographs / Litograph in colors 8034560
*
nr 803 4560
LITOGRAPH IN COLORS
Simon, "Barockfisk", signerad -88, PT, 50x73,
Simon, "Barockfisk", signerad -88, PT, 50x73
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday January 28 2013
at 20:30:40
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/1 14:00:13
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad simon
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:43
-
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:31
*
LITOGRAPH IN COLORS
nr 803 4560
LITOGRAPH IN COLORS
Simon, "Barockfisk", signerad -88, PT, 50x73,
Simon, "Barockfisk", signerad -88, PT, 50x73
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday January 28 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 25/1 14:00:13 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Simon Gate (1883-1945)
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
Svensk formgivare verksam vid Orrefors glasbruk. Kanske främst känd för utvecklingen av den sk. Graal-tekniken
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad simon
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:54 -
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:43 -
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:31



