Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Servisdelar 2633318



*

nr 263 3318


Servisdelar

ca 40 del, Koka


Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 september 2003
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/8 16:08:20 1      1.000 kr
28/8 20:51:08 2      1.000 kr
28/8 20:51:27 2      1.800 kr
30/8 13:00:12 3      1.500 kr
30/8 18:43:04 4      2.200 kr
30/8 18:50:22 2      2.000 kr
30/8 18:50:47 2      2.400 kr
31/8 13:45:14 5      2.500 kr
31/8 13:58:02 2      2.700 kr
31/8 16:26:23 4      Vinnande bud
31/8 22:58:44 5      3.200 kr


  • Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka matservis mattallrikar servisdelar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:24
  • 7015 Kakelplattor
    27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:07




Ladda ner broschyr