KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8628050
nr 862 8050
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, Anders Zorn (1860-1920), "Sappo", signerad. 1919, motivet: 20, 3X18. Asplund 278, Hjert&hjert 283, Lidbeck 278
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 25 november 2013
kl 20:10:00
4.000 kr
4.200 kr
- Klassiska
25 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Anders Zorn
Läs mer om Anders Zorn