SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 2895122
*
nr 289 5122
Bricka
pläter, England, L57
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 19:00:54
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:30
-
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:22
-
7029 Bestick
silver, 24 delar. Längd: 14-21. Vikt: 900 gr brutt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:36
-
7034 Etuier
2 st, silver. Längd: 8-8,5. Vikt: 110 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:06
-
7126 Gafflar
Sju st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:59
-
7033 Kaffeskedar
10+ 6 st. Längd: 11,5-12. Vikt: 220 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:56
*
Bricka
nr 289 5122
Bricka
pläter, England, L57
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/11 19:00:54 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:30 -
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 6.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:22 -
7029 Bestick
silver, 24 delar. Längd: 14-21. Vikt: 900 gr brutt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:36
-
7034 Etuier
2 st, silver. Längd: 8-8,5. Vikt: 110 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:06 -
7126 Gafflar
Sju st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:59 -
7033 Kaffeskedar
10+ 6 st. Längd: 11,5-12. Vikt: 220 gr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:56



