Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 11795270



*

nr 1179 5270


SCULPTURE

ceramics, Madonnan med Barnet, Austria, height: 46 cm,


Keramik, Madonnan med Barnet, Austria, höjd: 46 cm


Estimate:

1000

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday April 23 2018
at 19:10:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/4 13:49:32 1      400 kr
23/4 13:04:40 2      400 kr
23/4 13:04:40 1      400 kr (Robot)
23/4 13:05:50 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria jungfru maria keramik konsthantverk madonnan med barnet religöst motiv skulptur
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 18:48
  • 8017 SCULPTURE
    Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 19:19
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr