SILVER & METAL / Silver / Shaker 13956807
nr 1395 6807
SHAKER
nickel silver, 1920s. Height: 23cm,
Nysilver, 20-tal. Höjd: 23cm
600
SEK 600
Monday May 3 2021
at 18:39:04
300 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.