KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292015
nr 1629 2015
Karin Heggestad
(1920-2023), Sverige
Oljemålning, Fönster. Monogramsignerad. Olja på duk, 39x60 cm, yttermått inklusive ram: 43x54 cm
Karin Heggestad, född Wikström, svensk konstnär född 1920, död 2023.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:54:14
17/6 18:39:32
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Karin Heggestad
Läs mer om Karin Heggestad