MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Soffa + 2 fÃ¥töljer 5064084

nr 506 4084

Hans J Wegner

(1914-2007), Danmark

Soffa + 2 fåtöljer, Hans J Wegner (1914-2007) för Getama, Danmark 1950-tal, teak, grön resptive orange originalklädsel, märkning: GETAMA GEDSTED DENMARK DESIGN: HANS J. WEGNER, slitage

Utrop:

1.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 28 januari 2008
kl 16:45:26

  • 28 jan

TEMA H55 och 50-tal

På H55, Helsingborgsutställnin

Läs mer om TEMA H55 och 50-tal

Hans J Wegner

Läs mer om Hans J Wegner