KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14161016
*
nr 1416 1016
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
15.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 19:43:21
- Klassiska
30 aug
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå john jon-and svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:42
-
9362 Blandteknik
Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. Landskap. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:03
-
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:27
-
9023 Blandteknik
Julius Baltazar (1949). Frankrike. Signerad, bland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:10
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:33
-
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:22
*
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om John Jon-And
nr 1416 1016
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
| Utrop: | 15.000 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Klassiska
30 aug
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå john jon-and svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:42 -
9362 Blandteknik
Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. Landskap. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:03 -
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:27
-
9023 Blandteknik
Julius Baltazar (1949). Frankrike. Signerad, bland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:10 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:33 -
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:22



