KONST / Litografier / Färglitografi 9894036
*
nr 989 4036
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, Alexander Calder (1898-1976), 27/125, motivet: 40x54
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Följerätt
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 20:02:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 19:57:16
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Läs mer om Alexander Calder
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander calder amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Läs mer om Alexander Calder
nr 989 4036
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, Alexander Calder (1898-1976), 27/125, motivet: 40x54
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 8.000 kr |
| Såld: | 5.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 19:57:16 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.Läs mer om Alexander Calder
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander calder amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



