KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15124215

nr 1512 4215

Bengt Olov Abrahamsson

(1924-1989), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Uteserveringen". Olja på duk, 22x60 cm, yttermått inklusive ram: 25x63 cm

Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 19 december 2022
kl 18:18:12

Bengt Olov Abrahamsson

Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson