KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15124215
*
nr 1512 4215
Bengt Olov Abrahamsson
(1924-1989), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Uteserveringen". Olja på duk, 22x60 cm, yttermått inklusive ram: 25x63 cm
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2022
kl 18:18:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 11:56:16
1
800 kr
19/12 15:01:23
2
1.000 kr
19/12 18:02:36
3
1.500 kr
19/12 18:03:34
2
1.200 kr
19/12 18:03:34
3
1.300 kr (Budbetjänt)
19/12 18:04:07
2
1.500 kr
19/12 18:04:07
3
1.500 kr (Budbetjänt)
19/12 18:05:19
2
1.600 kr
19/12 18:06:23
4
1.800 kr
19/12 18:07:22
3
1.800 kr
19/12 18:07:22
4
1.800 kr (Budbetjänt)
19/12 18:08:19
3
1.900 kr
19/12 18:12:51
4
2.000 kr
19/12 18:13:12
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Olov Abrahamsson
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Bengt Olov Abrahamsson
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson
nr 1512 4215
Bengt Olov Abrahamsson
(1924-1989), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Uteserveringen". Olja på duk, 22x60 cm, yttermått inklusive ram: 25x63 cm
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 11:56:16 | 1 | 800 kr |
| 19/12 15:01:23 | 2 | 1.000 kr |
| 19/12 18:02:36 | 3 | 1.500 kr |
| 19/12 18:03:34 | 2 | 1.200 kr |
| 19/12 18:03:34 | 3 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 19/12 18:04:07 | 2 | 1.500 kr |
| 19/12 18:04:07 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 19/12 18:05:19 | 2 | 1.600 kr |
| 19/12 18:06:23 | 4 | 1.800 kr |
| 19/12 18:07:22 | 3 | 1.800 kr |
| 19/12 18:07:22 | 4 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 19/12 18:08:19 | 3 | 1.900 kr |
| 19/12 18:12:51 | 4 | 2.000 kr |
| 19/12 18:13:12 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Olov Abrahamsson
Bengt Olov Abrahamsson, född 1924, död 1989, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Bengt Olov Abrahamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



