KONST / Litografier / Litografiskt blad 10256163
*
nr 1025 6163
Georges Braque
(1882-1963), Frankrike
Litografiskt blad, Georges Braque (1882-1963), Utställnings affisch, bladets mått: 74x50
Georges Braque, fransk målare, grafiker och skulptör född 1882, död i Paris 1963.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2016
kl 19:00:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 22:02:59
1
Vinnande bud
13/3 22:03:50
1
justering av budtak
- Tema
14 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, Mårten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Georges Braque
Georges Braque, fransk målare, grafiker och skulptör född 1882, död i Paris 1963.
Läs mer om Georges Braque
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georges braque litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utställnings affisch
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51
*
Georges Braque
Georges Braque, fransk målare, grafiker och skulptör född 1882, död i Paris 1963.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Georges Braque
nr 1025 6163
Georges Braque
(1882-1963), Frankrike
Litografiskt blad, Georges Braque (1882-1963), Utställnings affisch, bladets mått: 74x50
Georges Braque, fransk målare, grafiker och skulptör född 1882, död i Paris 1963.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 22:02:59 | 1 | Vinnande bud |
13/3 22:03:50 | 1 | justering av budtak |
- Tema
14 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Georges Braque
Georges Braque, fransk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1882, död i Paris 1963.Läs mer om Georges Braque
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georges braque litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utställnings affisch
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:48 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:51